Günümüz çocukları, teknolojinin gelişmesiyle, ebeveynlerinin daha bilinçli yetiştirmesiyle birlikte oldukça yetenekli hale geldiler. Kimisinin bir enstrüman çalmaya, kimisinin oyunculuğa, kimisinin dansa ve daha bunlar gibi birçok aktiviteye yetenekleri vardır. Aile bireylerinin çocuklarının yeteneklerinin fark edilmesi ve geliştirmesinde etkisi büyüktür. Doğru iletişimle ortaya çıkan isteklerinin, mutlu olduklarını gördüğümüz faaliyetlerinin üzerine giderek geliştirmelerini desteklemeliyiz. Birçok alanda kendini geliştirebilecekleri Çocuk oyunculuk ajansı ile irtibata geçebilir ve yeteneklerinin gün geçtikçe, ajansında desteğiyle geliştiğini izleyebilirsiniz.

Nasıl başlayacaksınız?

Öncelikle bir Çocuk oyunculuk ajansı belirleyip, başvuru yapmalıyız. Başvuru esnasında bir tanıtım videosu göndermeniz istenebilir. Değerlendirmeler yapıldıktan sonra sizlere geri bildirim yapılır.

Değerlendirmeler neye göre yapılır?

Değerlendirmeler, Çocuk oyunculuk ajansı tarafından yapımcılarla paylaşılarak ihtiyaca uygun olarak belirlenir. Çocuk oyuncu ihtiyacı oldukça fazladır ve giderek büyüyen sinema, televizyon sektöründe her alanda kullanılabilmektedir.

Hangi alanlarda ilerleyebiliriz?

Çocuk oyunculuk ajansı, çocuğun yeteneklerine göre bir alan belirlenmesinde size destek sağlayacaktır. Bu bir reklam, dizi, sinema ve programlar olabilir. Bunu daha çok çocuğunuzun yeteneği belirleyecektir. Aslında farkında olmadığınız birçok küçük ayrıntı bile çocuğunuzun teklif almasına fırsat verebilir. Bir mimik, konuşma tarzı, yaramazlığı ve sakinliği bunlardan bir tanesi bile olabilir. Ajansla birlikte kendisini geliştiren, yetenekleriyle birlikte bir şeyler başarmış olan çocukların özgüvenleri de yüksek olur. Kendilerini sürekli geliştirmek istemek, sektör içinde daha fazlasını yapmak istemeleri onlar için bile kaçınılmazdır.

Başardığında gelen teklifleri değerlendirerek kendine bir yol haritası çizebilir ve hangi alana yönelmek istediğini kendisi de görerek seçebilir. Böylece yeteneğinin ne yönde olduğuna da kendisi deneyerek karar vermiş olur. Dikkat çeken bir çocuk ise reklamlarda sadece gözükerek bile teklif alabilir. Konuşkan ve bilinçli bir çocuk ise sinema ve ya dizi alanına yönelip, karakterini ve yeteneğini daha uzun vadeli olarak ortaya koyabilir. Esprili ve ya bilgili bir çocuk ise çocuk programların da yer alabilir. Bunların hepsi birer örnektir. Belki hiçbiri yoktur ama başaracaktır. Buna da gizli yetenek diyoruz. Çocukların yetenekleri sadece gördüklerimizle sınırlı kalmamaktadır, onların hayal güçleri yeteneklerini sürekli olarak beslemektedir, ebeveynlere ise sadece yol göstermek