Çocuklar televizyon ekranlarının vazgeçilmez oyuncuları arasında yer alıyorlar. Günümüzde dizilerde, filmlerde ve reklamlarda sıklık ile çocuk oyunculara rastlıyoruz. Çocukların oyunculuk yetenekleri çok başarılı olabiliyor. Aileler çocuklarının yeteneklerini ve ilgilerini fark edip çocuk ajansları İstanbul merkezli başvurular yapıyorlar. Ajanslara kayıtlı olan çocuklar pek çok proje için oyuncu görüşmesinde yer alıp ekran projelerinde rol alabiliyorlar. İyi bir cast ajansına çocuğunuzu kayıt ettirerek oyunculuk kariyeri için güzel bir adım atabilirsiniz.


ÇOCUK REKLAM VE DİZİ PROJELERİNİN OYUNCU SEÇMELERİ NASIL YAPILIYOR?


Yetenekli çocuklara ajanslar vasıtası ile ulaşılabiliyor. Dizi ve reklam yapımcıları projeleri için aradıkları çocuk oyuncuya ajanslar yolu ile ulaşıyor. Çocuğunuzun ekranlarda görünmesini ve oyunculuk kariyerine doğru bir başlangıç yapmasını istiyorsanız öncelikle eğitimine bu yönde destek vermeniz gerekiyor. Ardından iyi bir cast ajansına başvurusunu yaparak şansını deneme fırsatı verebilirsiniz. Yapım şirketleri proje detaylarını ajanslara göndererek aradıkları çocuk oyuncusuna ulaşmayı hedefliyorlar. Ajanslar ise kadrolarında bulunan çocuk oyuncuları deneme çekimi için görüşmelere yönlendiriyor. Deneme çekimlerinde çocuğun oyunculuk performansına bakılıyor. Yönetmen veya yapımcı çocuk oyuncunun audition çekimlerine bakarak son kararını veriyor. Çocuk ajansları İstanbul gibi büyük şehirlerde oldukça rağbet görüyor. Sizler de yetenekli çocuklarınızı profesyonel bir ajans vasıtası ile sektöre hazırlayabilirsiniz. Ajansımızın çocuk castında yer almak için çocuk ajans başvuru kısmında yer alan formumuzu doldurup bize gönderebilirsiniz. Bu şekilde ajansımıza başvuru yaparak çalışmış olduğumuz dizi ve reklam projeleri için çocuğunuzun da şansını denemesine olanak tanımış olursunuz.


Çocukların ekran karşısındaki yetenekleri ciddi boyutlara ulaşıyor. Ekranlarda izlediğimiz yetenekli çocuklar izleyiciden oldukça olumlu tepkiler alıyor. Bazen başarılı bir çocuk oyuncunun performansı yer aldığı projesinin başarısını doğrudan etkileyebiliyor. Erken yaşlarda sektöre adım atan çocuk oyuncular gelecek vaat eden başarılı oyuncularına aday gösteriliyor. Aileler de bu durumla gurur duyuyorlar. Bizler de ajans olarak çocuk oyuncularımızın yer aldığı projelerin başarıları ile gurur duyuyoruz. İyi ve hizmet kalitesi yüksek olan ajansları tercih ederek çocuğunuzun kariyer yoluna ışık tutabilirsiniz. Çocuk ajansları İstanbul dışında da online olarak başvuru kabulü yapıyor. Buda internet sitesi üzerinde yer alan başvuru formlarının online olarak doldurulup ardından yaşadığınız şehirdeki anlaşmalı fotoğraf stüdyolarında gerçekleştirilen çekimler ile sağlanıyor.