Oyuncu olmak için can atan herkesin aklına gelen durumlardan biri cast ajans nerede sorusudur. Birçok insan sanıyor ki kaliteli bir ajans adresi bulunup daha sonra yerine gidip başvuru yapılacak. Ancak artık böyle bir durum söz konusu değil ve zaten gerek de kalmadı. İnternet gibi bir dünya varken elbette her ajans sitesinin bir internet sitesi bulunmaktadır. Oyuncu adayları da bu internet sitelerine giriş yaparak hemen bir başvuru doldurduktan sonra da yanına kendisin doğru bir şekilde ifade edecek olan düzgün bir fotoğraf ekleyerek ajansın sitesine kaydeder. Daha sonra zaten eğer başvuru onay kısmında geçerse oyuncu adayının fotoğrafı ajansın internet sitesinde yayınlanmaya başlar.

Büyük Şehirlerdeki Ajanslar

Ancak eğer bu ajanslar için şehir olarak cast ajans nerede diye sorulursa, genel olarak elbette en başta İstanbuldadır. Daha sonra Ankarada İzmirde, Adanada ve daha başka birçok büyükşehirde aslına bakılırsa küçüklü büyüklü oyuncu ajansları bulunmaktadır. Ancak önemli olan büyük küçük olması değil, daha çok doğru işler yapan ajanslar olup olmadığına bakılması daha doğru olur.

Birçok Yerdeki Cast Ajansları

Ne de olsa bu iş insanlar hayallerini taşıyor ve ileride sadece bu işi yapmak istiyorlar. Bu yüzden insanların ikinci olarak en çok merak ettikleri şey güvenilir cast ajans nerede bulunur sorusudur. Bu da elbette kişisel olarak büyük ve dikkatli bir araştırma gereklidir. Bu araştırmanın ardından eğer doğru bir ajans bulunduğu zaman yukarıda da anlatıldığı gibi bir başvurunun ardında geriye beklemek kalır ve eğer bir iş teklifi gelirse ajans hemen bu oyuncu adayı ile irtibata geçer ve onu kendi iş yeri merkezine çağırırlar.

Daha sonra bu oyuncuya iş teklifi sunan kişilerle bir araya getirirler ve eğer bir anlaşma sağlanırsa oyuncu ile iş teklifi yapanlar arasında bir sözleşme imzalanır. Ve elbette başta oyuncu adayı ile ajans bir anlaşma yaptığı için ajans oyuncunun aldığı ücret üzerinden %20 gibi komisyon alır. İşte bu yüzden cast ajansı nerede diye aramaya hiç gerek yok. Tek yapılması gerekken doğru ajansı bulup sitesinden bir başvuru yapmaktır.