Cast kelime anlamı itibari ile, rol dağıtımı yapmak, rol vermek, oyuncular ve rol almak anlamlarına gelir. Ajans ise medya ve televizyon sektöründeki cast ihtiyacını temin eden kuruluşlardır. Cast ajansları bir nevi aracı rolü üstlenerek çeşitli projelerle oyuncuların karşılamasına olanak sağlar. Kendi bünyelerinde cast kadrosu oluşturarak, oyuncu seçmelerine alternatif çeşitlilik kazandırır. Cast ajans istanbul başvuruları her yaştan ve her özellikten deneyimli deneyimsiz tüm oyuncu adaylarının başvurularını kabul eder. Ve bu başvuruları değerlendirerek yetenekleriniz ölçüsünde uygun işlerle buluşmanızı sağlar. Meslekte cast ajanslarının ciddi bir etken rolü vardır.


CAST AJANSI SEÇMELERİ NASIL YAPILIR?


doğruluk niteliği taşıyan her başvuruyu kabul ettiği gibi, seçmelerdeki etkin rol adaya aittir. Uzman cast direktörleri, mevcut projelerindeki karakter seçmelerine uygun bulunan, rol ile eşleşecek oyuncu adaylarını cast kadrosundan belirler ve görüşmeye gönderir. Yapım şirketi veya yönetmen tarafından izlenen performanslarınız değerlendirilerek sonuçlar belirlenir. Oyuncunun sergilediği oyunculuk performansı ilk belirleyici unsurlardandır. Daha sonra disiplinli çalışma prensibine sahip aday ile anlaşma sağlanır. Senaryodaki her karakter için ayrı ayrı seçmeler yapılır ve bu süreç ciddi bir çalışma gerektirir. Oyuncu seçmeleri sırasında titiz davranılır. Çünkü projenin başarısı zincir bir başarıdır. Oyuncusundan yönetmenine, kameramanından kostümcüsüne kadar her bireyin rolü önemlidir. Başarılı bir proje olması için, ana casta genelde tanınmış ünlü oyuncular tercih edilsede bazı yapımcıların yeni yüzler arayışı daha çok ön plandadır. Ana cast için deneyimli ve tanınmış oyuncular seçilirken yardımcı castlar için yeni yeteneklere fırsat tanınmaktadır. Her canlandırdığınız rol sizlere deneyim ve tecrübe olarak geri dönecektir. Kendinizi geliştirmeniz için iyi bir fırsat olacaktır. Oyuncular cast ajans istanbul başvurusu yaparak farklı projelerde yer alabiliyorlar. Sizlerde oyunculuk mesleğini yapmak istiyorsanız kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.


Cast ajans istanbul başvuruları için ajansımızın internet sitesinden başvuru formu doldurarak cast kadromuza katılabilirsiniz. Dizi, film, reklam çekimleri gibi projelerin seçmelerinde şansınızı deneyebilir ve oyunculuğa ilk adımı atabilirsiniz. Oyunculuk yeteneğinizin olduğunu düşüyorsanız, ajansımızla bu yeteneğinizi değerlendirme fırsatı bulabilirsiniz. Sizin yada yetenekli çocuklarınızın başvuruları uzman ekiplerimiz tarafından değerlendirmeye alınarak kariyer planlamanız içinn çalışmalar yapılıyor. Hayalinizdeki mesleği ertelemeyin, ekranlarda severek izlediğiniz dizilerde rol alma şansınız olabilir ve sevdiğiniz oyuncular ile aynı karede yer alabilirsiniz.