Sektörel ve kamera önü oyunculuğu yapmak isteyen bireyler, cast ajans iletişim bilgilerine ulaşarak detaylı bilgileri edinebiliyorlar. Ajanslarda çalışan cast direktörleri adaylara oyunculuk ile ilgili detaylı tüm bilgileri paylaşıyorlar. Bir oyuncunun izlemesi gereken yol nedir? Eğitim nasıl alabilir? Deneyimsiz bir oyuncu adayı hangi rollerde yer alabilir? Gibi pek çok soruyu yanıtlayan cast direktörleri oyuncu için gereken yönlendirmeleri sağlar. Bireyler ajanslara başvuruda bulunarak oyunculuk adına ilk adımı atmış oluyorlar. Kamera önü oyunculuğu olarak adlandırılan sektörde diziler, filmler ve reklam çekimleri yer alıyor. Bu projelerde yer alabilmek için kişinin kendisini oyunculuk anlamında geliştirmesi ve yeteneğinin olması gerekiyor.


CAST AJANSLARINA ULAŞMAK


Cast ajanslarına ulaşmak artık günümüzde çok kolay hale gelmiştir. İnternet siteleri üzerinden cast ajans iletişim bilgilerine ulaşmak mümkündür. Ajanslar ile birebir görüşerek veya internet sitelerine yer alan başvuru formlarını doldurarak oyunculuk başvurusu yapabilirsiniz. Doldurmuş olduğunuz formlar ajansın datalarına ulaşarak ilgili birim tarafından inceleniyor. Bu yüzden formda belirtmiş olduğunuz bilgiler çok önemlidir. Doğru ve eksiksiz doldurulan bilgiler ajansın oyuncusu hakkında bilgi sahibi olması açısından gereklidir. Yaş, boy, kilo, deneyim ve alınan eğitim bilgileri gerçeğe uygun yazılmalıdır. Formlara ekleyeceğiniz fotoğrafınız ise ilk intiba olarak çok önemlidir. İncelenen ve olumlu bulunan adaylar ile iletişime geçilerek ajansın çalışma koşulları ve oyunculuk başvurusu ile ilgili detaylı bilgiler verilir. Ardından kayıt işlemleri için profesyonel fotoğraf çekimlerine davet edilir. Aday bu çekimleri tamamlayarak sunum dosyasının hazırlanmasına zemin hazırlar. Ajansımızın cast kadrosunda yer alabilmek için ve başvuru formlarımıza ulaşabilmek için cast ajans hakkında bölümünden giriş yapabilirsiniz.


Oyuncu veya oyuncu olmak isteyen adaylar cast ajans iletişim numarasından yetkililer ile görüşme sağlayabilirler. Profesyonel ekibimiz tüm adaylarımızı bilgilendirerek nasıl bilinçli ve donanımlı bir oyuncu olunacağının bilgilerini paylaşıyorlar. Öncelikle bir oyuncunun kendini sürekli geliştirmesi ve sanatsal ilgisinin olması gerekiyor. İyi bir oyuncu olabilmenin altın kuralı doğru bilgiden geliyor. Oyunculuk hakkında, rol çözümleme, beden ses ve nefes kullanımı gibi bilgileri öğrenerek ve uygulayarak iyi bir oyuncu olma yolunda ilerleyebilir. Sizlerde gelişime açıksanız ve oyunculuğa sıcak bakıyorsanız ajansımıza başvuruda bulunabilirsiniz.