Artık televizyon ve sinema ya da mankenlik alanları öyle fazla büyüdü ki, her yaştan ya da her farklı tipte insandan kişiler bulunmaktadır. Öyle ki son zamanlar da özellikle de dizilerde ve reklamlarda çokça görülen çocuk oyuncular da var. Hatta bazı çocuk oyuncular birçok dizi için ayrı ayrı teklifler de alırlar ve bu noktada bazen büyük bir yarış bile olur. Bu yüzden cast ajans çocuk oyuncularda oldukça fazla bir şekilde aranır. Bir diğer taraftan katalog çekimleri için de oldukça yoğun bir şeklide çocuk manken de aranmaktadır.

Giyim Sektöründe Katalog Çekimi

Ne de her ne kadar büyüklerin giyimleri büyük bir sektör olsa da ve bu konuda birçok katalog çekimler gerçekleşse de, aynı şekilde unutulmamalı ki çocuk giyimi de var ve birçok insan he internetten hem de birçok farklı dergiden çocuk mankenlerin üzerindeki giysi örneklerine bakarak çocuklarına alış veriş yaparlar. İşte bu yüzden cast ajans çocuk arama yoğunluğu da en az yetişkin manken ya da oyuncu arama yoğunluğu kadar fazladır. Sonuçta her sene yeni yüzler aranıyor ve bu piyasaya kazandırılıyor, bununla birlikte her yaştan insanın başvuruları da elbette ajansların elinden ince elenip sık dokunarak geçiyor.

Ajans İçin de Yararlı Bir Durum

Ne de olsa bir oyuncu adayının başarılı olması o ajans için hem büyük bir prestij demek hem de sonuçta bir gelir kaynağıdır. Bunun nedeni ise bir oyuncu eğer bir iş teklifi alır ve işe başlara, ajansta o oyuncu üzerinden %20 gibi ve benzeri oranlarda komisyon alır. Bu da cast ajans çocuk oyuncu arama ya da yetişkin ve yetenekli oyuncu adayı arama konusunda ajansların oldukça istekli bir tavır takınmalarına neden olur.

Elbette çocuk oyuncuların pek tabii birçok ajansa başvuruyu tek başına yapmaları mümkün değil. O yüzden bu başvuruları aileler yapar ve eğer olumlu bir yanıt gelirse çocuk oyuncu için o çocuğun ailesi ile görüşülür. Kısacası cast ajans çocuk oyuncu ya da yetişkin hiç fark etmez her yaştan bu alan için insan arandığı bilinmeli.