Mankenlik mesleği bir çok kişi tarafından ilgi görmekle beraber iş alanları da oldukça geniştir. Defilelerde podyum mankenliği yapabilmek için sadece İstanbul'da değil artık Antalya mankenlik ajansları başvuruları ile sizde mesleğe giriş yapabilirsiniz. Online başvuru ile ajansımızın mankenlik kadrosunda yer alarak işlere yönlendirmeniz sağlanır. Ürün tanıtımları, katalog çekimleri, defileler ve tanıtım gecelerinde görev alabilirsiniz. Ünlü modacıların tasarımlarının yer aldığı defileler için manken ihtiyacı genellikle mankenlik ajansları tarafından karşılanır. Ajans olarak hizmet verdiğimiz sektörlerde ciddi iş alanları yaratmaktayız.


MANKENLİK YAPABİLMEK İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?


Manken olmak isteyen adaylar için ideal boy ve kilo orantısı ilk dikkat edilen unsurlardandır. Bayan mankenler için ortalama 1.75 boy ve boya uygun kilo ve erkek mankenler için ortalama 1.82 boy ve orantılı kilo olması gerekir. Bu ölçülerin yanı sıra sağlıklı bir görünüm ve düzgün bir fizik gereklidir. Mankenlerin beslenmelerine ve spor faaliyetlerine dikkat etmeleri de oldukça önemlidir. Taşıyacakları kıyafetlerin tanıtımını en iyi şekilde yapabilmek adına yaşam biçimlerini bu şekilde sürdürmeleri gerekir. Antalya mankenlik ajansları arasında yer alan ajansımız adaylarımızın başvurularını online olarakta kabul ederek kadrosuna dahil etmeyi sağlıyor. Manken olmak istiyorsanız mankenlik başvuru formu doldurarak ilk aşamayı tamamlayabilirsiniz. Daha sonrasında sizinle iletişime geçerek Antalya'daki anlaşmalı fotoğraf stüdyolarımızda profesyonel çekimleriniz gerçekleşecektir.


Sağlıklı bir yaşam sürdürmek manken adayları için vazgeçilmez bir unsurdur. Uzun ve verimli bir meslek hayatı için vücut ölçülerine daima dikkat etmeleri gerekir. Gerekli vücut ölçülerine sahip adaylar Antalya mankenlik ajansları başvurularını internet ortamından gerçekleştirebilirler. Bağlı oldukları ajanslar aracılığı ile birbirinden farklı bir çok projede yer alabilirler. Manken adaylar, çocuk, bay, bayan ve büyük beden olmak üzere çeşitli kategorilere ayrılır ve ihtiyaç doğrultusunda firmalara sunumları gerçekleştirilir. Belli kriterlerin dışında iş disiplini ve çalışkan olmakta meslekte kariyer basamaklarının bir parçasıdır. Görsellik kadar duruş ve yürüyüş stilleri de çok önemlidir. Sektörde eğitim alarak tanınmış mankenler arasında yerinizi alabilirsiniz. Güvenilir bir ajansı tercih ederek iş alanlarına daha kolay ulaşabilir ve mesleki kariyer planınızı yapabilirsiniz.