Ajans isimleri denilince akla gelen, güven ve iyi bir imaj veren ajansların varlığıdır. Sektörde isim yapmış binlerce ajans yer almaktadır. Bu imaja sahip olmak sanıldığı kadar kolay değildir. Yapılan işlerin kalitesi ve güvenliği açısından ince bir çalışma gerektiren süreçten geçmeleri gerekir. Edindikleri referanslar ile yapım şirketlerinin ve oyuncu adaylarının güvenini kazanarak yer edinmeyi başaran ajanslar her zaman ön planda olmayı başarmışlardır. Hedef kitlenin, ajans tercih ederken göz önünde bulundurduğu önemli kriterler vardır.


PEKİ AJANS SEÇİMİNDEKİ KRİTERLER NELERDİR?


Yapılan işlerinden kalitesi, oyuncu ve oyuncu adayı kadrosu, deneyimli ekip kadrosu, imaj ve yaklaşım başta gelen kriterlerdir. Hiç kimse işini iyi yapmadığını yada amatör çalıştığını ilan etmez. O halde iyi bir ajans nasıl anlaşılır dediğinizi duyar gibiyiz. Web siteleri üzerinden referanslar ve profesyonel ekip bilgileri elde edebilir veya ajans siteleri linkinden başvuruda bulunarak, seçilmeniz durumunda ajansımıza kayıt için davet edilerek bizlerle tanışabilirsiniz. Ajans isimleri içerisinde karar verirken dikkat etmeniz gereken bir hususta projelerin güvenilirliğidir. Ajanslar kadrosuna alacağı adaylar için yetenek sınavı uygulamaz. Bu noktada sizler başvuruda bulunurken bu işe olan isteğinizi ve yeteneğinizi iyi tartmalısınız. Bizlerde ajans olarak adaylarımızla en iyi örtüşen projeleri birleştirmeye özen gösteriyoruz.


Proje başlangıcında yapım firmaları cast ihtiyacını ajanslardan sağlarlar. Yapım şirketlerine kısaca değinecek olur isek, televizyon yayıncılığı ve yapımcılığı yapan yeni projelerin gerçekleştirilmesi için çalışan şirketlerdir. Yapımcı işin koordinasyonunu sağlar ve denetimini yapar. Örneğin yeni başlayacak bir sinema filmi projesi için ana cast oyuncu ve yardımcı oyuncu kadrosunu ajanslara başvurarak temin eder. Cast ajansım olarak gelen projelerin değerlendirmesini yaparken senaryodaki karakterlere en uygun oyuncuları sizlerin arasından seçip sunumunu yapıyoruz. Ajans isimleri yapımcılar içinde önem taşır. Çünkü projeyle oyuncu denkliğinin iyi olması şarttır.


Hedef kitlede başarıya ulaşmak büyük bir ekip işi gerektirir. Yapımcı , cast ajansı, set ekibi, oyuncular ve yardımcı oyuncuların uyumu ve koordinasyonu o projenin alt yapısının sağlamlığına işaret eder. Bizlerde ajans isimleri arasında yer edinmeyi, disiplin ve ciddiyet prensiplerimize bağlıyoruz. Sektördeki yerimiz kuşkusuz güven içeren ve iyi projelere imza atan ajanslar arasındadır.